Ανώδυνη πρώτη ήττα! ΑΟ ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ – ΝΕΦΕΛΕΣ 3-2

Γ΄ Εθνική Γυναικών

7η αγωνιστική

Την πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Γυναικών που όμως δεν τις φρενάρει από το  στόχο της ανόδου γνώρισαν οι Νεφέλες Κατερίνης που ηττήθηκαν με 3-2 στο Κιλκίς, στις καθυστερήσεις του αγώνα απέναντι στα κορίτσια του  ΑΟΚ

Στο 13′ η Γάτσιου έκανε το 1-0 για τις γηπεδούχες, όμως η χαρά τους κράτησε μέχρι δευτερόλεπτα  πριν η διαιτητής σφυρίξει την λήξη του πρώτου ημιχρόνου μιας και στο 45+΄ ήρθε η ισοφάριση 1-1 από την Παπακώστα με όμορφο πλασέ-τελείωμα πάνω από την τερματοφύλακα Τσαρτσαράκη.

Στο 52′ η Ε.Μιχαηλίδου  έβαλε σε θέση οδηγού 1-2 την ομάδα της Κατερίνης αλλά στο 74′ η Ελένη Μουρατίδου ισοφάρισε σε 2-2 με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Στο 90+′ η  Γάτσιου μετά από εκτέλεση κόρνερ, με σουτ  μέσα από τη μικρή περιοχή νίκησε την Πατσιοδήμου για το τελικό 3-2.

Αξίζει να αναφερθεί ο σοβαρός τραυματισμός στο κεφάλι (κάκωση) της τερματοφύλακα Πατσιοδήμου που επέμενε να συνεχίσει έως το τέλος του αγώνα, η οποία διακομίσθει σε πρώτη φάση στο Νοσοκομείο του Κιλκίς και εν συνέχεια στο Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης όπου και εισήχθη στην Χειρουργική Κλινική για περαιτέρω παρακολούθηση.

ΑΟ ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ (Νίκος Κωτάκης): Τσαρτσαράκη, Πουλιοπούλου, Παρπαρά, Τζιτζίδου, Μουρατίδου, Αναστασιάδου, Βασιλειάδου, Γάτσιου, Καραβασίλη, Φούρναρη, Χατζηγεωργιάδου.

ΝΕΦΕΛΕΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ (Ντίνος Δαυιδόπουλος):  Πατιοδήμου, Πλακίδου, Μιχαηλίδου Π, Παπακώστα, Κουκουστρίκα, Ασσιχίδου, Ναβροζίδου, Μιχαηλίδου Ε, Σκαμπαρδώνη, Τριγωντζή, Ρίζου.

Πηγή: pamespor.gr

Διαδώστε το:

ΝΕΦΕΛΕΣ

Οι Νεφέλες Ιδρύθηκαν το Φθινόπωρο του 2012 από μία ομάδα ανθρώπων του ποδοσφαίρου για να καλύψουν το κενό που υπήρχε στη συμμετοχή ακόμη περισσότερων κοριτσιών στο ποδόσφαιρο. Αναγνωρίσθηκαν επίσημα από την Ε.Π.Ο. τον Ιούνιο του 2013 και συμμετείχαν για πρώτη φορά στο πρωτάθλημα γυναικών περιόδου 2013-2014 ξεκινώντας από την Γ΄ Κατηγορία Γυναικών που διοργανώνει η Ε.Π.Ο.