ΝΕΦΕΛΕΣ – ΦΙΛΥΡΙΑΚΟΣ 3-1

nefeles-filiriakosΈδειξε χαρακτήρα η γυναικεία ομάδα ΝΕΦΕΛΕΣ στο εντός έδρας παιχνίδι με την αντίστοιχη του ΦΙΛΥΡΙΑΚΟΥ ΦΛΩΡΙΝΑΣ, όπου παρότι ισοφαρίστηκε προσωρινά, βρήκε τα ψυχικά αποθέματα, έπαιξε εξαιρετικό ποδόσφαιρο και επικράτησε 3-1.

nefeles-filiriakos-2Γήπεδο: Ανδρομάχης  – Αγωνιστική Γ΄Κατηγορίας Γυναικών

nefeles-filiriakos-3Διατητής: Λεωνίδας Στυλιανός (Τρικάλων)

Βοηθοί: Τότης Ευθύμιος – Τσακνής Παναγιώτης (Τρικάλων)

Γκολ: Σκαμπαρδώνη 2 , Τριγωντζή / Κάτη

Αξίζει να επισυμανθεί το γεγονός πως και τα τέσσερα τέρματα επιτεύχθηκαν από στημένες φάσεις.

Η ομάδα των Νεφελών προηγήθηκε στα μέσα του Α΄ημιχρόνου με το εύστοχο πέναλτι της Σκαμπαρδώνη 1-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος και σε διάστημα ενός λεπτού σημειώθηκαν δυο τέρματα (ένα για κάθε ομάδα). Η Κάτη Φανή σημείωσε το 1-1 με ωραία εκτέλεση φάουλ και αφού προηγουμένως η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι ενώ στην αμέσως επόμενη φάση σκόραρε η Τριγωντζή παίρνοντας το ριμπάουντ σε ασθενή απόκρουση της Μπάτσκου σε δυνατό φάουλ έξω από την περιοχή της Σκαμπαρδώνη.

Το τελικό 3-1 σημείωσε η Σκαμπαρδώνη με απευθείας χτύπημα φάουλ

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΠΣ ΝΕΦΕΛΕΣ(Σαββίδου Ανθούλα-Δαυιδόπουλος Ντίνος): Γρεβενίτη Μ, Μιχαηλίδου Π, Πολυχρονιάδου Ε, Ρίζου Θ, Κουκουστρίκα Π, Τασούλα Χ (82΄Παραστατίδου), Σκαμπαρδώνη Α, Μουρατίδου Μ (62′ Ασσιχίδου), Ναβροζίδου Μ, Τριγωντζή Ι, Κάργα Μ(54΄Αναγνωστοπούλου)

ΜΕΑΟ ΦΙΛΥΡΙΑΚΟΣ(ΓΥΝ)(Μάϊνου Φιλοθέη): Μπάτσκου Σ, Χαραλαμπίδου Θ, Κάτη Φ, Τσαμπάζη Φ, Χαρίση Φ(62΄Δόσιου), Ζήκου Ε, Κατσουμπάκη Α, Βασιλείου Β, Τσαμπάζη Α, Πατρίκη Α, Πέϊκου Μ

Διαδώστε το:

ΝΕΦΕΛΕΣ

Οι Νεφέλες Ιδρύθηκαν το Φθινόπωρο του 2012 από μία ομάδα ανθρώπων του ποδοσφαίρου για να καλύψουν το κενό που υπήρχε στη συμμετοχή ακόμη περισσότερων κοριτσιών στο ποδόσφαιρο. Αναγνωρίσθηκαν επίσημα από την Ε.Π.Ο. τον Ιούνιο του 2013 και συμμετείχαν για πρώτη φορά στο πρωτάθλημα γυναικών περιόδου 2013-2014 ξεκινώντας από την Γ΄ Κατηγορία Γυναικών που διοργανώνει η Ε.Π.Ο.