Σημαντική νίκη πανηγύρισαν οι Νεφέλες, οι οποίες επικράτησαν με σκορ 2-1 του Αγροτικού Αστέρα στο Α΄ΔΑΚ Κατερίνης

ΝΕΦΕΛΕΣ-ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. Βαρβάρας 2-1

Οι Νεφέλες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και με το καλημέρα απείλησαν την εστία της Κανελάκη. Έτσι μόλις στο 12΄, οι φιλοξενούμενες είδαν τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα τους από το σουτ έξω από την περιοχή της Καπέτα. Το πρώτο ημίχρονο ήταν σχετικά ισορροπημένο από πλευράς ευκαιριών. Οι γηπεδούχες όμως είχαν την κατοχή της μπάλας και δημιουργούσαν ρήγματα στην άμυνα του Αγροτικού Αστέρα, χωρίς ωστόσο να καταφέρνουν να πετύχουν ένα δεύτερο τέρμα.

Στην επανάληψη ήταν η σειρά της Τριγωντζή η οποία δημιούργησε το χώρο, σούταρε έξω από την περιοχή  και εκτέλεσε κάνοντας το 2-0 στο 59′. Το μόνο που κατάφερε ο Αστέρας ήταν να μειώσει, άμεσα σε 2-1 με την Μουρατίδου στο 61′.

Διαιτητές: Χανίδης, Παπαδοπούλου, Τυριακίδης (ΕΠΣ Μακεδονίας)

Η Διοίκηση και οι παίκτριες της Γυναικείας Ποδοσφαιρικής Ομάδας «ΝΕΦΕΛΕΣ» εύχονται περαστικά, ταχεία ανάρρωση και επιστροφή στα γήπεδα στην παίκτρια του Αγροτικού Αστέρα ΑΓ. Βαρβάρας, Τσούκα Γεωργία, για τον τραυματισμό της στο χθεσινό παιχνίδι

Συνθέσεις

ΝΕΦΕΛΕΣ: Χατζειπίδου, Παπάζογλου, Καπέτα, Σκαμπαρδώνη, Μιχαηλίδου Π.,

Μιχαηλίδου Ν.(87′ Παπακώστα), Ασσιζχίδου, Κόλτση (90′ Χατζηδάκη),

Τριγωντζή, Καραγιαννίδου (55′ Μιχαηλίδου Ε.), Ναβροζίδου

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. Βαρβάρας: Κανελάκη, Τσεχελίδου, Μπαξεβάνου, Στρίμπα,  Κιουτάχαλη, Μουρατίδου, Παπαδοπούλου, Τσούκα Θ., Τσούκα Ε., Δρενοβιάδου,  Φείμ

Πηγή

Διαδώστε το:

ΝΕΦΕΛΕΣ

Οι Νεφέλες Ιδρύθηκαν το Φθινόπωρο του 2012 από μία ομάδα ανθρώπων του ποδοσφαίρου για να καλύψουν το κενό που υπήρχε στη συμμετοχή ακόμη περισσότερων κοριτσιών στο ποδόσφαιρο.
Αναγνωρίσθηκαν επίσημα από την Ε.Π.Ο. τον Ιούνιο του 2013 και συμμετείχαν για πρώτη φορά στο πρωτάθλημα γυναικών περιόδου 2013-2014 ξεκινώντας από την Γ΄ Κατηγορία Γυναικών που διοργανώνει η Ε.Π.Ο.